Ocieplanie budynków pianką poliuretanową

Pianka poliuretanowa to bardzo dobra alternatywa dla wełny mineralnej czy styropianu. Wielu specjalistów uważa, że jest to najlepszy z dostępnych materiałów izolacyjnych. Warto zapoznać się z najważniejszymi informacjami na temat pianki oraz jej największymi zaletami.

Pianka poliuretanowa to idealny produkt do ocieplania. Ma ona bardzo dobre parametry i jest o wiele trwalsza i skuteczniejsza od wielu innych materiałów. Produktem tym można ocieplać każdy budynek, zarówno nowy jak i wybudowany wiele lat wcześniej. 

Właściwości pianki poliuretanowej w izolacji

Jak wspomniano wcześniej pianka poliuretanowa wyróżnia się bardzo dobrymi parametrami m.in.:
- Można ją stosować w bardzo szerokim zakresie temperatur od -50 st. C. do 130 st. C.,
- Izolacja cieplna jest bardzo dobra i skuteczna,
- Pianka zapewnia też izolację akustyczną,
- Współczynnik przewodzenia ciepła jest dwukrotnie niższy niż w przypadku wełny czy styropianu,
- Produkt wyróżnia się paroprzepuszczalnością,
- Pianka jest bardzo łatwa w obróbce,
- Jest całkiem odporna na działanie pleśni i grzybów,
- Nie ma ryzyka, że zalęgną się w niej owady,
- Nie traci swoich właściwości wraz z upływem czasu. 

Dlaczego warto ocieplać pianką?

Jak wspomniano wcześniej, pianka poliuretanowa to bardzo dobre rozwiązanie. Jest ona niezywkle lekka, paroprzepuszczalna, dobrze uszczelnia i jest łatwa w montażu. Przy użyciu tej pianki można bardzo szybko stworzyć izolację. Aplikacja jest bardzo łatwa - najlepszym rozwiązaniem jest natrysk.
  Warto wykorzystać piankę poliuretanową, aby dokonać izolacji zarówno murów zewnętrznych, dachu, fundamentów itd. Jej działanie jest bardzo szerokie. Nadaje się także do uszczelniania ścian wewnętrznych.  Materiał ten bardzo dobrze nadaje się do ocieplania zarówno prostych powierzchni jak i wszelkich miejsc, w których występują skosy i załamania. Dzięki łatwiej aplikacji można ją aplikować w każdym zakamarku. Całe działanie jest bardzo precyzyjne.
  Pianka poliuretanowa jest także bardzo trwała. Warto w nią zainwestować i cieszyć się izolacja i ocirpleniem, które nie ulegnie zniszczeniu przez lata.

Bezpieczeństwo dla użytkowników

Pianka poliuretanowa to bardzo bezpieczne rozwiązanie. Największe ryzyko dla zdrowia jest możliwe, w moemncie gdy miesza się poszczególne składniki ze sobą. Szkodliwość produktu wynika z dość dużego stężenia poszczególnych substancji chemicznych. Jednak można zminimalizować zagrożenie stosując się do ścisłych zasad.
  Po wyschnięciu pianka poliuretanowa staje się całkowicie obojętna dla zdrowia. Liczne badania potwierdziły jej bezpieczeństwo. Produkt nie wydziela żadnych zapachów, ani nie emituje szkodliwych substancji.

Koszt ocieplenia pianką jest nieznacznie większy niż montaż stryropianu czy weselny mineralnej. Jednak inwestycja w piankę jest jak najbardziej opłacalna. W zależności od grubości ceny ocieplenia wynoszą od 40 do 90 zl za metr kwadratowy.

Porównanie ocieplenia pianką, wełną i styropianem

Pianka poliuretanowa to materiał o wiele bardziej trwalszy niż wełna mineralna czy stryopian. Ponadto jej aplikacja jest bardzo łatwa i szybka. Nie trzeba nic przycinać, ani korygować kształtów, a między materiałami nie powstają żadne szczeliny ani puste miejsca. Pianka w przeciwieństwie do wyżej wymienionych produktów nie pyli i nie kruszy się. Można nią wypełnić nawet najbardziej nieregularne przestrzenie. 

Prawidłowo ocieplony dom pozwala na znaczne oszczędności
na rachunkach za ogrzewanie.