Budowa dróg z kruszywa
Drogi z kruszywa cieszą się dużą popularnością z uwagi na ich większą wytrzymałość i łatwiejszą budowę niż tradycyjne drogi gruntowe. Budowa dróg z kruszywa ma także szereg innych zalet – sprawdź!
Budujemy drogi dojazdowe i wewnętrzne z kruszywa. Wytyczamy nowe drogi, a także dokonujemy utwardzenia kruszywem już istniejących dróg. Poniżej znajdziecie informacje dotyczące dróg z kruszywa, ich budowy, specyfiki i zalet.
Czym jest kruszywo?
Kruszywo budowlane to sypki materiał najczęściej pochodzenia mineralnego. Do typowych kruszyw używanych w budowie dróg należą żwir, szutr, kruszywa łupane. Materiałami na kruszywa drogowe mogą być granit, bazalt, porfir, a także mieszanki różnych minerałów. Kruszywa wykorzystywane do pokrycia powierzchni dróg muszą cechować się odpowiednią wytrzymałością.
Jakie są zalety budowy dróg z kruszywa?
Drogi wyłożone kruszywem są znacznie mniej podatne na rozmiękanie i tworzenie kolein niż drogi gruntowe. Jednocześnie ich budowa jest znacznie prostsza, szybsza i mniej kosztowna niż w przypadku dróg asfaltowych czy betonowych.
Drogi z kruszywa stanowią rozwiązanie kompromisowe. Gwarantują możliwość dojazdu nawet w trudnych warunkach atmosferycznych, wszędzie tam, gdzie budowa drogi asfaltowej byłaby zbyt droga.
Drogi z kruszywa w Gorlicach
Specyfika powiatu gorlickiego i okolicznych gmin sprawia, że drogi wyłożone kruszywem są tu bardzo popularne. Niektóre odcinki są docelowo wykonane z kruszywa, ale nie brakuje też takich dróg, które pokrywamy kruszywem ponieważ użytkownicy nie mogą doczekać się na drogę asfaltową.
Wykonujemy drogi z kruszywa tak, by mogły służyć jako docelowe rozwiązanie. Zdajemy sobie sprawę, że będą użytkowane w trudnych warunkach pogodowych, a my sami prawdopodobnie będziemy z nich korzystać podczas kolejnych prac budowlanych.